Besídka pro děti z Poradny pro cizince i letos představila české vánoční tradice Zobrazit fotogalerii
5. prosince 2019 Aktuálně

Besídka pro děti z Poradny pro cizince i letos představila české vánoční tradice

Velká zasedací místnost Diecézní charity České Budějovice ve středu 4. prosince odpoledne ožila smíchem dětí z Ukrajiny, Ruska, Uzbekistánu, Filipín i Finska. V den, kdy slaví svátek všechny Barborky, jsme totiž společně s dětmi klientů Poradny pro cizince předčasně oslavili svátek sv. Mikuláše. Pořádání již tradiční vánoční besídky se letos zhostil především tým mladých dobrovolníků YoungCaritas.cz ve spolupráci s Poradnou pro cizince a Dobrovolnickým centrem.

Mikuláš + čertSmyslem besídky je především představit dětem i jejich rodičům české vánoční tradice. Letos mohly děti navštívit celkem šest různých stanovišť, kde si mohly ztvárnit a odnést krásné výrobky. Zdobily se ručně pečené perníčky (děkujeme dobrovolnici Johaně, která perníčky upekla a přinesla!), pouštěly se lodičky ze skořápek z vlašských ořechů, vyráběla se zlatá prasátka z citronů, vánoční řetězy, andílci či celé betlémy v podobě zápichů. Na posledním stanovišti si mohly děti ulovit rybu (samozřejmě jen tu namalovanou :-). Děti se také mohly vyfotit ve fotokoutku s vtipnými kulisami a nápisy.
Dále všichni spolešně dali hlavy dohromady a do společného obrazu namalovali vše, co připomíná Vánoce. V průběhu celého setkání hrály vánoční písně a pil se dětský punč s ovocem.
A na závěr přišlo překvapení… V podobě moudrého Mikuláše, půvabných andílků a trochu zdivočelého čerta. I ten se ale nechal přesvědčit a zkrotl poté, co jeden statečný chlapeček daroval Mikuláši tatranku a sám přednesl báseň. Následně jsme všichni společně zazpívali sborově, čímž si každý vysloužil sladkou odměnu.
Sešlo se na 20 dětí ze všech koutů světa. Nejhojněji byly zastoupené Ukrajina a Rusko, přišly ale třeba i děti z Filipín, Uzbekistánu či Finska. Všichni společně jsme si užili krásné odpoledne plné zábavy a smíchu. A teď už se těšíme na Ježíška…
Poděkování patří mladým dobrovolníkům z týmu YoungCaritas.cz a také řádovým sestrám z Kongregace školských sester de Notre Dame, které i letos dětem darovaly mikulášské balíčky.

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b541bFo8~l7VX~nT678T-uk87j7T-M