Expedice za poznáním potřeb ducha i těla Zobrazit fotogalerii

Expedice za poznáním potřeb ducha i těla

V pátek 10. června 2022 v pozdních večerních hodinách proběhla po celé České republice Noc kostelů. Jedná se o pravidelnou akci za účelem nezávazného přiblížení a setkání s křesťanstvím. I my jsme se jako každý rok zapojili a v rámci Young Caritas připravili pro děti zábavný a zároveň naučný program. Děkujeme dobrovolníkům Marice, Zdence, Patrikovi a Verče za to, že akci pomohli připravit a volný páteční večer věnovali dětem.

v kosteleVýprava složená z jedenácti dětí ze sociálně slabého prostředí a tří dobrovolníků se z Českých Budějovic vydala do kostela sv. Jana Nepomuckého v Hluboké nad Vltavou. Zde se děti pod taktovkou naší expertky na danou problematiku dozvěděly mnoho zajímavého o historii kostela či jeho architektuře. Krásným zážitkem byl také zpěv dětí za doprovodu varhan u písně Černé oči, jděte spát.
Poté byla připravena tajuplná honba za pokladem. Všechny děti dostaly křížovku s mapou, díky níž měly hledat po městě odpovědi na jednotlivé otázky. Když správně vyřešily tajenku, čekala je sladká odměna.
Po návratu do Budějovic nás čekalo přespání v útulné klubovně, kde jsme si před odjezdem vybalili spacáky a připravili spaní. Holky si před usnutím četly pohádky, velcí kluci spíše preferovali strašidelné historky. Ráno nás ještě čekala bohatá snídaně a pak už jsme se s plnými bříšky vydali do svých domovů.
Celá akce se velice vydařila a my děkujeme všem, kteří se podíleli na její organizaci.

Barbora Fišerová Pegleyová

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b541bFo8~l7VX~nT678T-uk87j7T-M