Články

Jak pomáhalo naše Dobrovolnické centrum v roce 2022 dětem
26. ledna 2023 Z českobudějovické diecéze

Jak pomáhalo naše Dobrovolnické centrum v roce 2022 dětem

Dobrovolnické centrum Diecézní charity České Budějovice se dlouhodobě věnuje neformálnímu vzdělávání dětí a mládeže. Podporujeme hlavně děti ze sociálně znevýhodněného prostředí a od loňského roku také děti, které s rodiči uprchli před válkou na Ukrajině.

Sváteční putování po stopách Ježíška
2. ledna 2023 Postřehy dobrovolníků

Sváteční putování po stopách Ježíška

Volného dne hned po druhém svátku vánočním využila skupina dětí a dobrovolníků Diecézní charity České Budějovice k dobrodružnému poznávání Hosína a Hluboké nad Vltavou po stopách Vánoc. V rámci projektového dne Young Caritas se děti dozvěděly něco z toerie, ale odnáší si hlavně mnoho poutavých zážitků z praxe.

Napiš dopis, zachraň život
12. prosince 2022 Z Dobrovolnického centra

Napiš dopis, zachraň život

Dobrovolnické centrum již poněkolikáté spojilo oslavy Mezinárodního dne dobrovolníků a Mezinárodního dne lidských práv, které připadají na 5., respektive 10. prosince. V úctě k těmto dvěma významným dnům jsme se opět připojili k celosvětové akci s názvem Maraton psaní dopisů od Amnesty International, neziskové organizace zabývající se lidskými právy. Napsat dopis přišli zájemci z řad dobrovolníků i partnerských organizací Diecézní charity České Budějovice. S radostí tak vysíláme do světa na 40 dopisů.

Jak funguje Dobrovolnické centrum Diecézní charity?
24. listopadu 2022 Z Dobrovolnického centra

Jak funguje Dobrovolnické centrum Diecézní charity?

Není nikoho povolanějšího k odpovědi než je Barbora Fišerová Pegleyová. Je hlavní koordinátorkou všech charitních dobrovolníků a zajišťuje bezproblémový chod tohoto centra. Je akční, organizovaná a prostě skvělá. 

Pohodový víkend na Novohradsku
24. října 2022 Z Dobrovolnického centra

Pohodový víkend na Novohradsku

Uběhl další rok a v Hranici u Nových Hradů se znovu sešla báječná parta “větších” dětí. Jsou to děti starší a rozumnější a proto se celý víkend odehrává v klidnějším duchu. Všichni si tam jedou především odpočinout od každodenních starostí, pobýt nějaký čas v přírodě a popřípadě se i něco nového naučit.
Děkujeme dobrovolníkům, kteří se ujali přípravy akce a víkend s dětmi strávili. Účastnil se i dobrovolník Miloš ze Srbska, který u nás působí v rámci Evropského sboru solidarity. Děkujeme mu také za pořízení fotografií z výletu. Dobrovolníkovi Patrikovi děkujeme za sepsání následující reportáže.

Českobudějovický dobrovolník Vladislav Štrejn získal Cenu  Charity 2022
21. října 2022 Diecézní charita České Budějovice

Českobudějovický dobrovolník Vladislav Štrejn získal Cenu Charity 2022

21.10.2022 – Praha, České Budějovice – Vladislav Štrejn se stal jedním z devíti oceněných, kteří si 
v pátek v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze převzali Cenu Charity. Ta je uznáním za 
obětavou a vynikající práci pro tuto organizaci.

Hudba jako lék na Odděleních následné péče
21. října 2022 Z Dobrovolnického centra

Hudba jako lék na Odděleních následné péče

Dopoledne plné emocí si zažili pacienti na obou Odděleních následné péče v českobudějovické nemocnici, kteří si přišli poslechnout hudební vystoupení v režii učitelů dvou základních uměleckých škol, paní Anny Semové a pana Stanislava Kahudy. Děkujeme srdečně oběma za to, že již několik let chodí opakovaně pacienty potěšit.

Dobrovolnice Kateřina Bartlová získala za svou práci pro Dobrovolnické centrum Cenu Ď
20. října 2022 Z Dobrovolnického centra

Dobrovolnice Kateřina Bartlová získala za svou práci pro Dobrovolnické centrum Cenu Ď

Naše dobrovolnice Kateřina Bartlová převzala ocenění za dlouholetou práci pro Diecézní charitu České Budějovice. Uspěla v krajském kole Ceny Ď, porotu nadchl její příběh pomoci vězňům a lidem bez domova.

Všude dobře, na Lipně nejlépe!
10. října 2022 Postřehy dobrovolníků

Všude dobře, na Lipně nejlépe!

Podzimní víkendová výprava na Lipno se již stala tradicí. Letos měla proběhnout hned o druhém zářijovám víkendu, ale kvůli špatnému počasí musela být přesunuta a proběhla nakonec přesně o měsíc později. A povedlo se - lepší počasí si nikdo ani nemohl přát. Sluníčko svítilo celou dobu a odráželo se v zářivé náladě účastníků. Poděkování patří opět dobrovolníkům Andrejce, Zdence a Oldovi, kteří se postarali o přípravu programu, zasadili se o hladký průběh akce a strávili volný víkend s dětmi. Andrejce děkujeme také za reportáž a fotky z vydařené akce.

O životě ve vězení s vězeňským vychovatelem Dušanem Brodským
5. října 2022 Z Dobrovolnického centra

O životě ve vězení s vězeňským vychovatelem Dušanem Brodským

V úterý 4. 10. jsme v Diecézní charitě přivítali vzácného hosta. Jako poděkování za činnost našich dobrovolníků jsme uspořádali besedu s panem Dušanem Brodským, pracovníkem odborného zacházení ve vězeňství, vychovatelem z Vazební věznice České Budějovice. Jsme velice rádi a srdečně děkujeme za to, že naše pozvání přijal.