Z Dobrovolnického centra

Rekordní výtěžek z prodeje Požehnaného ležáku - 319 456 korun pro Charitu
3. dubna 2023 Diecézní charita České Budějovice

Rekordní výtěžek z prodeje Požehnaného ležáku - 319 456 korun pro Charitu

Národní pivovar oficiálně uzavřel sbírku na podporu Diecézní charity. Tradiční dobročinný projekt Budějovického Budvaru a Biskupství českobudějovického letos oslavil své šesté výročí. Výtěžek ze sbírky založené na prodeji Požehnaného ležáku dosáhl dosud rekordní částky 319.456 korun.

Hluboká nemá jen zámek - Noc kostelů 2023
5. června 2023 Z Dobrovolnického centra

Hluboká nemá jen zámek - Noc kostelů 2023

V pátek 2. června probíhala po celé republice již tradiční akce Noc kostelů. I my jsme této příležitosti využili a naplánovali jsme pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí výlet do Hluboké nad Vltavou spojený s přespáním v naší klubovně v Českých Budějovicích.

Stezkou korunami stromů a ještě dál
22. května 2023 Postřehy dobrovolníků

Stezkou korunami stromů a ještě dál

Jaro nabité akcemi pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí pokračuje víkendovým pobytem na Lipně. Tradiční akce pro 12 dětí byla tentkrát obzvláštněna přespáním v jurtách – luxusních kruhových stanech. Takové ubytování dalo akci úplně jiný nádech a děti si tak odnesly nevšední zážitky. Velké poděkování patří opět panu Karlovi Karasovi, díky jehož štědrosti a velkorysosti mohla celá akce znovu proběhnout. Umožnil nám totiž bezplatné ubytování, stravování a vstupy na atrakce. Děkujeme také Andrejce, Oldovi, Milošovi a Mohamedovi – dobrovolníkům, kteří věnovali dětem svůj volný víkend. Reportáž z akce přináší dobrovolník Miloš ze Srbska.

Vzůru na Dívčí kámen!
26. dubna 2023 Z Dobrovolnického centra

Vzůru na Dívčí kámen!

V sobotu 22. 4. proběhl již druhý ze série jarních, naučně - zábavných výletů pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Tentokrát se účastníci zájezdu vydali objevovat krásy zříceniny Dívčího kamene. Skupina si pro výlet vybrala zatím nejhezčí den letošního roku, takže se v sobotu večer všichni vraceli nabití pozitivní energií a vitamínem D. Děkujeme za přípravu výletu a účast Zdeňce, Lucce a Mohamedovi, našemu zahraničnímu dobrovolníkovi z Egypta. I on byl z panoramat v okolí Dívčího kamene nadšený. Poděkování za spolupráci patří také týmům z Young Caritas a Aktivizační služby pro rodiny s dětmi při Charitě České Budějovice.

Sváteční putování po stopách Ježíška
2. ledna 2023 Postřehy dobrovolníků

Sváteční putování po stopách Ježíška

Volného dne hned po druhém svátku vánočním využila skupina dětí a dobrovolníků Diecézní charity České Budějovice k dobrodružnému poznávání Hosína a Hluboké nad Vltavou po stopách Vánoc. V rámci projektového dne Young Caritas se děti dozvěděly něco z toerie, ale odnáší si hlavně mnoho poutavých zážitků z praxe.

Napiš dopis, zachraň život
12. prosince 2022 Z Dobrovolnického centra

Napiš dopis, zachraň život

Dobrovolnické centrum již poněkolikáté spojilo oslavy Mezinárodního dne dobrovolníků a Mezinárodního dne lidských práv, které připadají na 5., respektive 10. prosince. V úctě k těmto dvěma významným dnům jsme se opět připojili k celosvětové akci s názvem Maraton psaní dopisů od Amnesty International, neziskové organizace zabývající se lidskými právy. Napsat dopis přišli zájemci z řad dobrovolníků i partnerských organizací Diecézní charity České Budějovice. S radostí tak vysíláme do světa na 40 dopisů.

Jak funguje Dobrovolnické centrum Diecézní charity?
24. listopadu 2022 Z Dobrovolnického centra

Jak funguje Dobrovolnické centrum Diecézní charity?

Není nikoho povolanějšího k odpovědi než je Barbora Fišerová Pegleyová. Je hlavní koordinátorkou všech charitních dobrovolníků a zajišťuje bezproblémový chod tohoto centra. Je akční, organizovaná a prostě skvělá. 

Pohodový víkend na Novohradsku
24. října 2022 Z Dobrovolnického centra

Pohodový víkend na Novohradsku

Uběhl další rok a v Hranici u Nových Hradů se znovu sešla báječná parta “větších” dětí. Jsou to děti starší a rozumnější a proto se celý víkend odehrává v klidnějším duchu. Všichni si tam jedou především odpočinout od každodenních starostí, pobýt nějaký čas v přírodě a popřípadě se i něco nového naučit.
Děkujeme dobrovolníkům, kteří se ujali přípravy akce a víkend s dětmi strávili. Účastnil se i dobrovolník Miloš ze Srbska, který u nás působí v rámci Evropského sboru solidarity. Děkujeme mu také za pořízení fotografií z výletu. Dobrovolníkovi Patrikovi děkujeme za sepsání následující reportáže.

Českobudějovický dobrovolník Vladislav Štrejn získal Cenu  Charity 2022
21. října 2022 Diecézní charita České Budějovice

Českobudějovický dobrovolník Vladislav Štrejn získal Cenu Charity 2022

21.10.2022 – Praha, České Budějovice – Vladislav Štrejn se stal jedním z devíti oceněných, kteří si 
v pátek v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze převzali Cenu Charity. Ta je uznáním za 
obětavou a vynikající práci pro tuto organizaci.

Hudba jako lék na Odděleních následné péče
21. října 2022 Z Dobrovolnického centra

Hudba jako lék na Odděleních následné péče

Dopoledne plné emocí si zažili pacienti na obou Odděleních následné péče v českobudějovické nemocnici, kteří si přišli poslechnout hudební vystoupení v režii učitelů dvou základních uměleckých škol, paní Anny Semové a pana Stanislava Kahudy. Děkujeme srdečně oběma za to, že již několik let chodí opakovaně pacienty potěšit.