Výtěžek z DOBROkafe pošle dobro dál Zobrazit fotogalerii
15. května 2019 Aktuálně

Výtěžek z DOBROkafe pošle dobro dál

České Budějovice – Studenti Ekonomické fakulty JU se rozhodli věnovat na podporu projektu Youngcaritas.cz celý výtěžek z DOBROkafe, které prodávali 25. dubna u budovy českobudějovické Diecézní charity. Konečná částka, která poslouží například k nákupu materiálu ke vzdělávací workshopům a volnočasovým aktivitám pro děti cizinců či dětí ze sociálně slabých rodin, se nakonec vyšplhala na 2 770 Kč. Peníze předali "poslové dobra" ve středu 15. května.

Výtěžek z DOBROkafe předali studenti 15. května na Diecézní charitěAkce DOBROkafe vznikla ve spolupráci se studenty Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v rámci jejich semestrálního projektu StarFox Coffee pod vedením Ing. Radka Touška, Ph.D.. Úkolem studentů bylo nejen prodávat kávu ve prospěch nového projektu Youngcaritas.cz, ale také seznamova veřejnost a potenciální dobrovolníky o nové možnosti zapojení se do dobrovolnické činnosti. 
„Největší radost nám udělali oslovení lidé. Někteří sice kávu odmítli, ale i přesto se na chvíli s námi zastavili a finančně přispěli na nový projekt. Kolikrát se nejednalo o malé částky,“ hodnotí studenti svoje působení jako jedni z prvních aktérů YoungCaritas.cz na území Českých Budějovic.
Budoucí ekonomové se navíc rozhodli na podporu projektu věnovat Diecézní charitě celý výtěžek z prodané kávy. 
Konečná částka, která poslouží například k nákupu materiálu ke vzdělávacím workshopům a volnočasovým aktivitám pro děti cizinců a děti ze sociálně slabých rodin, se  nakonec vyšplhala na krásných 2 770 Kč.

Výtěžek z DOBROkafe předaly ve středu 15. května na Diecézní charitě zástupkyně studentského týmu Ekonomické fakulty JU společně se svým mentorem dr. Touškem koordinátorce projektu Youngcaritas.cz Janě Valhové.

 

Mgr. Martina Nováková (Baráková)

PR pracovník (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: 88EDZ.549hIk1~l7VX~nT678T-uk87j7T-M