Chudoba vs. bohatství: Pilotní workshop projektu YoungCaritas.cz startuje na školách Zobrazit fotogalerii
23. května 2019 Aktuálně

Chudoba vs. bohatství: Pilotní workshop projektu YoungCaritas.cz startuje na školách

České Budějovice – Je osamělý milionář bohatý? I na tuto otázku přišla řeč na prvním workshopu projektu YoungCaritas.cz, který se konal 22. května na Česko-anglickém gymnáziu s.r.o. v Č. Budějovicích.  Projekt i jeho aktuální workshop cílí na výchovu solidarity u mladých lidí. Studenti mají možnost dozvědět se více nejen o světě chudých a bohatých prostřednictvím několika zážitkových aktivit cílných na důležité hodnoty. 

Chudoba vs. Bohatství. Těchto témat se týkal první workshop pracovnic Dobrovolnického centra při DCH České Budějovice, který v rámci nového projektu YoungCaritas.cz proběhl na Česko-anglickém gymnáziu s.r.o. 22. května. Studenti kvarty dostali možnost dozvědět se více o světě chudých a bohatých prostřednictvím několika zážitkových aktivit. Například si vyzkoušeli vytvořit si vlastní kruh kvality života, když si museli ve skupinách z patnácti různých hodnot vybrat pouhých šest a shodnout se na nich. Vzhledem k zapálené diskuzi to rozhodně nebyla jednoduchá aktivita. Společně jsme poté došli k závěru, že chudoba a bohatství nemusí být tak černobílé, jak se může stát, že chudoba může představovat velmi relativní pojem. Je osamělý milionář bohatý?
Existuje ale samozřejmě i chudoba absolutní, vypočitatelná na základě přijatých kritérií. Studenti na vlastní oči viděli, jakých šest věcí potřebují konžské děti k přežití na ulici. Dále byla žákům prezentována spirála chudoby na základě skutečného příběhu českého muže: Karel B. žil úplně normálním životem, který se ale neočekávaně zvrtnul tak, že Karel nakonec skončil na ulici. Žáci pak diskutovali o tom, jak zmíněnému muži mohou oni sami pomoci.

Na závěr dostali všichni nabídku konkrétních činností, do nichž se jako dobrovolníci mohou zapojit, a to jak jednorázově, tak dlouhodobě.

Rádi bychom poděkovali vedení školy, že nám umožnilo uspořádat tento pilotní workshop, a doufáme, že zážitky byly oboustranně přínosné.

Pokud i Vás zajímá, jakých šest věcí označily děti v Kongu za nezbytné k přežití, neváhejte si na čísle 731 619 845 objednat workshop pro Vaše studenty.

... nebo se rovnou staňte dobrovolníkem YoungCaritas.cz!
e-mail: youngcaritas@dchcb.charita.cz    I    Instagram: youngcaritas.cz

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b54_.tvVienW7c-U1.9X5prRb~lW5pJ