Young Caritas / Workshopy

Pracovníci projektu Young Caritas zážitkovou formou seznamují děti a mládež s důležitými společenskými tématy a hodnotami jako například chudoba, chybějící domov, hlad, voda, zadlužení, násilí, uprchlictví apod.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:

chudoba

Chudoba vs. bohatství

Je osamělý milionář bohatý? I na tuto otázku narazíme ve workshopu, který se věnuje světům bohatých i chudých.  Za pomocí zážitkových aktivit cílíme na poznání různých pojetí chudoby kolem nás, vnímání důležitých lidských hodnot a budování solidarity a sociální spravedlosti u mladých lidí.

  • Časová náročnost: 2 x 45 minut
  • Cílová skupina: studenti základních škol, středních škol a víceletých gymnázií (max. 20-25 účastníků)
  • Cíl: představit dětem/studentům různé podoby charity, seznámit s pojmem chudoba a skrze zážitkové metody jej zvnitřnit. Díky osobní zkušenosti s tématem studenti naruší svou "sociální bublinu" a mohou v sobě poodhalit potenciál a odvahu ke konkrétní pomoci bližním – např. získají odhodlání pro dobrovolnickou práci.

    Leták ke stažení

Více

Voda

Naše  voda. Náš život.

Čím je pro nás voda? Voda je základní a nezbytnou součástí Země i našich životů. Potřebujeme ji nejen k pití, vaření, umývání, praní, zavlažování, ale své využití má i v průmyslové výrobě. Ne všude je vody dostatek. Co můžeme udělat pro to, abychom vodou neplýtvali?

  • Časová náročnost: 2 x 45 minut
  • Cílová skupina: studenti základních škol, středních škol a víceletých gymnázií (max. 20-25 účastníků)
  • Cíl: 

 

Workshop vznikl v úzké spolupráci se společností Energie AG Bohemia
EAGB

 

 

   Mám zájem o workshop        Fotografie z workshopůProjekt Young Caritas je spolufinancován Evropskou unií. Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_071/0013327

YC_logo EU_MŠMT

Kontaktujte nás

tel.: 739 054 880, 731 619 845
e-mail: youngcaritas@dchcb.charita.cz
Instagram: youngcaritas.cb  Facebook: youngcaritas.CB