První dojmy z Domova pro seniory od začínající dobrovolnice

V následujícím textu naleznete krátké shrnutí dojmů z první návštěvy klientky v domově pro seniory. Přečtete si, jaké to je, když někdo s dobrovolnictvím začíná a co v něm první schůzka zanechá.

Krásný den,

včera jsem byla poprvé ve Staroměstské. Nejdříve nám se sociální pracovnicí chvíli trvalo než jsme našli tu paní,která by chtěla si povídat...

Nakonec mne ale zavedla za paní, která podle mne byla ráda, že se u ní někdo zastavil. Nechala nás o samotě, abychom si domluvily termín příští návštěvy. Původně jsem si říkala, že domluvit se na další setkání bude rychlé, jenže z chvilinky přišla chvíle a z chvíle skoro hodina :-).     

Paní se mi rozpovídala o své rodině, poplakala si, ale i zasmála až jí tekly slzy...

Mám velice dobrý a příjemný pocit. Tato paní mi velice sedla, dokonce by i chtěla, abych přivedla i mé dcery a společně jsme trávily procházky – takže bych i s hlídáním neměla starosti. Jen jsem paní ujistila, že je přivedu, až se blíže poznáme.

Myslím si, že z obou stran byla spokojenost. Paní mi oznámila, že se těší na další schůzku, a stále opakovala den a hodinu dalšího mého příchodu.

Napsala dobrovolnice paní Vítovcová