Vinařská obec Moravský Žižkov vyslala zásilku materiálu pro lidi postižené povodní na jihu Čech

Necelých 15 km od hranic se Slovenskem a Rakouskem leží obec Moravský Žižkov. Místní obecní úřad zorganizoval ve spolupráci s Diecézní charitou České Budějovice sbírku materiálních potřeb na podporu zatopených lidí. Více se dočtete zde.

Vesnice Moravský Žižkov je hodně vzdálená od míst, které zasáhly letošní povodně. A přesto lidem postiženým velkou vodou nesmírně blízká. Obecní úřad v Moravském Žižkově zorganizoval sbírku materiálních potřeb na podporu zatopených lidí. Kbelíky, Sava, hadry na podlahy a další pak v pátek 7. června 2013 putovaly do Diecézní charity České Budějovice. Českobudějovická charita rozděluje věci přes charity v postižených místech lidem, které vytopila povodeň.

Obyvatelé Moravského Žižkova během dvou dnů přinesli na místní Obecní úřad obrovské množství věcí, např. kbelíků, mopů, košťat, hadrů na podlahu, utěrek, ručníků. Spoustu rukavic, toaletního papíru, mýdla, krémů na ruce, čističů usazenin, WC a odpadu, saponátů, desinfekce, pracích prášků a gelů. Také deky, povlečení, nafukovací matraci na spaní a mnohé další. „Nikdy nezapomenu na tuto pomoc a solidaritu. Na to, že na nás myslí lidé až na jižní Moravě,“ říká ředitelka Diecézní charity České Budějovice Mgr. Michaela Čermáková a upřímně děkuje Obecnímu úřadu Moravský Žižkov a všem místním obyvatelům, kteří přispěli do sbírky.

Text: Věrka Michalicová

Kontakt pro média: Roman Tlapák, zástupce ředitele a vedoucí Humanitární a rozvojové pomociMobil 732 474 234; email tlapak@charitacb.cz

 Nabízím pomoc
 

Jak se k nám dostanete

Najdete nás v blízkosti českobudějovické nemocnice, viz mapa