Zpíváme Pro radost – první zastávka v CSS Empatie Zobrazit fotogalerii
5. března 2020 Z Dobrovolnického centra

Zpíváme Pro radost – první zastávka v CSS Empatie

Pásmo hudebních vystoupení studentek z projektu Pro radost odstartovalo dnes v Centru sociálních služeb Empatie. Krásný zpěv a hru na kytaru si přišlo poslechnout 10 klientů denního a 11 klientů týdenního stacionáře. Děkujeme Kamile, Markétě a Dominice za rozdávání radosti!

První z krátkých koncertů jsme zahájili v kavárně CSS Empatie, kde si kromě čaje klienti vychutnali hudební zážitek hladící po duši. Poté jsme navázali druhým vystoupením v jedné z domácností Týdenního stacionáře. Zazněly klasiky jako Stánky, Dajána, Kdyby tady byla taková panenka, Slavíci z Madridu nebo Marie od Tomáše Kluse. Kdo by čekal, že klienti budou jen nečinně sedět a poslouchat, ten by se pletl. Všichni se s radostí zapojovali do zpěvu (texty písní znali většinou zpaměti!) i do hry na hudební nástroje. Někdo měl bubínek, jiní třeba rumba koule, rolničky či dřívka. Jeden z klientů dokonce studentky doprovázel na foukací harmoniku! Suma sumárum, chvilkami to byl pěkný šrumec :-)
Z vystoupení jsme všichni odcházeli s širokými úsměvy na rtech a nabiti pozitivní energií. Samy studentky po vystoupení přiznaly, že už několik služeb se svým vystoupením navštívily, ale s takovou dávkou hmatatelné radosti se ještě nesetkaly. Už se těšíme, až si zase někdy od plic zazpíváme – třeba příští týden v Domově sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí, kam skupina dívek zamíří se svým vystoupením příště.

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b54_.tvVienW7c-U1.9X5prRb~lW5pJ