Pro radost (se) zpívá dál v Domě sv. Františka Zobrazit fotogalerii
11. března 2020 Z Dobrovolnického centra

Pro radost (se) zpívá dál v Domě sv. Františka

Léčivé účinky hudby prokázalo již mnoho odborníků. A v nelehkých časech je obzvlášť důležité rozdávat kolem sebe radost. I proto dnes tři studentky neváhaly vážit cestu z Českých Budějovic až do Veselí nad Lužnicí, kde v Domě sv. Františka proběhl další z jejich koncertů.

kočičkyKlientelu služby chráněného bydlení Dům sv. Františka ve Veselí nad Lužnicí tvoří osoby s tělesným, mentálním či kombinovaným postižením. Bydlí zde 38 osob. Třináct z nich si dnes přišlo zazpívat se studentkami Kamilou, Markétou a Dominikou známé písně nejen ze zpěvníků. Po vystoupení se radovaly všechny strany – klienti z příjemného hudebního zážitku, pracovníci Domova měli radost spolu s klienty a studentky překvapilo nejen příjemné, komorní prostředí, ale i milý dárek v podobě ručně ušitého výrobku, který každá z nich obdržela.
Je důležité mít oči otevřené a připomínat si, čeho dobrého se nám každý den dostává. Děkujeme dnes Dominice, Kamile i Markétě za zprostředkování radostných chvil těm, kdo to nejvíce potřebují.