Poznávání důvěry mezi koněm a člověkem aneb děti poprvé v sedle Zobrazit fotogalerii
29. června 2020 Z Dobrovolnického centra

Poznávání důvěry mezi koněm a člověkem aneb děti poprvé v sedle

26. června si Young Caritas ČB připravilo odpoledne s hipoterapií pro děti navštěvující kroužky pod Dobrovolnickým centrem DCHCB. Většina dětí si tak vůbec poprvé mohla vyzkoušet, jaké to je sedět na koňském hřbetě, jak se o koně starat i na co je třeba dávat si pozor. Důležitost důvěry mezi koněm a člověkem mohly děti na vlatní kůži poznat na statku organizace KONÍČEK, o.p.s. ve Skřidlech.

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Děti navštěvující výtvarný kroužek a Srandu bandu se to vydaly osobně s Young Caritas ČB vyzkoušet na statek ve Skřidlech u Velešína zřizovaný organizací KONÍČEK, o.p.s., která se zabývá hiporehabilitací, což je speciální forma fyzioterapie prostřednictvím koně využívaná při komplexní rehabilitaci. Léčebným prvkem jsou především impulzy ze hřbetu koně, které působí cíleně na konkrétního člověka.

Velká většina dětí na koni ještě nikdy neseděla. Ve vzduchu tak panoval mírný strach i těšení na blížící se dobrodružství, ale hlavně velké nadšení z toho, že pojedou poprvé na koni. Ve výběhu s koňmi pracovnice farmy děti obeznámila s tím, na co si mají dávat pozor i jak je nutné se o koně starat – to si děti hned vyzkoušely v praxi. Poníka Ferdu a koně Bristona si pečlivě připravily na ježdění, zkusily si hřebelcování a sedlání. Prvotní ostych a strach tak vystřídala důvěra a odhodlání. Děti dostaly od pracovnic za hřebelcování a čištění pomyslnou jedničku a mohly vyrazit prozkoumávat okolní krajinu z koňského hřbetu. Ti, co právě nejezdili, hráli tematické hry, krmili ovce a kozy tvrdým chlebem, který dostali od pracovnic.

Děkujeme paní Mgr. Petře Křížové a jejím kolegyním za milé přijetí a čas, který nám s přátelskostí věnovaly. A v neposlední řadě i těm nejdůležitějším, díky kterým jsme si mohli chvíli představit, že jsme princezny na koni nebo kovbojové z venkova. Díky Ferdo a Bristone, třeba zase někdy příště!

Projekt Young Caritas je spolufinancován Evropskou unií. Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_071/0013327

YC_logo EU_MŠMT

Mgr. Martina Nováková

PR pracovník (vztahy s veřejností)
Tel.: 732 483 213 E-mail: 88EDZ.549hIk1~l7VX~nT678T-uk87j7T-M