Dobrovolnické centrum o jarních prázdninách ožilo i letos Zobrazit fotogalerii
17. února 2020 Z Dobrovolnického centra

Dobrovolnické centrum o jarních prázdninách ožilo i letos

Už podruhé v řadě připravilo Dobrovolnické centrum pro děti příměstský tábor, který probíhal v týdnu od 10. do 14. 2. Cílem bylo zajistit pro skupinu sociálně znevýhodněných dětí za symbolický finanční příspěvek od jejich rodičů pestrý program tak, aby čas jarních prázdnin strávily aktivně, s kamarády a v bezpečném prostředí. Děkujeme dobrovolníkům Hance a Tomášovi, bez jejichž pomoci bychom nemohli týden plný zábavy zorganizovat. Níže přinášíme článek o tom, co všechno jsme zažili!

planetáriumTábor odstartoval v pondělí dopoledne, kdy jsme navštívili pobočku Jihočeské vědecké knihovny v Suchém Vrbném. Zde si pro nás paní knihovnice připravila zajímavý program – povídání o komiksech, následně měl každý možnost si svůj komiks vyrobit. Děti si také užily „šmejdění“ po knihovně, mnozí si rovnou nějakou knížku i zapůjčili. O našem pondělním odpoledním programu už jsme se rozepsali minulý týden. Připomenu tedy jen, že jsme se vydali na výlet, který se z důvodu nepříznivého počasí bohužel úplně nezdařil, a tak jsme zamířili zpět do klubovny, kde jsme zbytek odpoledne strávili hraním her.
Úterý jsme započali v českobudějovické hvězdárně, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Z hvězdárny jsme se po cyklostezce prošli až do klubovny. Protože některé z nás bolely nožičky, bylo nám odměnou po obědě domácí kino – včetně popcornu!
O středě už jste možná také slyšeli – dopoledne jsme spojili síly s týmem Young Caritas a zažili projektový den, v rámci kterého nás navštívili zooterapeuti se svými papoušky, morčátky, králíkem a kočkou. Odpoledne jsme v našem Dni se zvířátky pokračovali, když nás navštívila kolegyně z canisterapie se svými dvěma psíky – teriéry. Nejprve jsme dělali doslova psí kusy a pak jsme se šli všichni společně projít. Domů jsme přišli zasněžení, ale radostní.
Ve čtvrtek přišlo opravdové dobrodružství. Hned ráno jsme se vydali vlakem na výlet do Prachatic. Pro některé děti to byla premiérová jízda tímto dopravním prostředkem! V Prachaticích jsme nejprve navštívili Dům dětí a mládeže, kde si děti vyrobily několik dárkových předmětů – různé druhy svíček a voňavý pytlíček. Po výborném obědě jsme se vydali prozkoumat Muzeum loutek. Na závěr prohlídky si děti samy zkusily zahrát loutkové divadlo. To byla legrace!
Po návratu domů do Českých Budějovic náš program zdaleka nekončil – chystali jsme se totiž přespat v klubovně. Po sprše a pizze, kterou jsme měli k večeři, jsme rozložili spací pytle a ještě si promítli pohádku. Pak už byl čas jít spát, aby nám zbyla síla ještě na páteční dopoledne. Měli jsme v plánu šipkovanou, na jejíž konci nás čekal sladký poklad, medaile a diplom.
Pak už byl čas jen na úklid a poslední oběd, než jsme se rozutekli do domovů. Byl to krásný a náročný týden, myslím, že víkend všem přišel k dobru :-)