Dobrovolníci darovali hudbu v českobudějovické nemocnici Zobrazit fotogalerii
31. října 2019 Z Dobrovolnického centra

Dobrovolníci darovali hudbu v českobudějovické nemocnici

Obě oddělení následné péče (ONP) českobudějovické nemocnice ožila během posledního říjnového dopoledne hudbou. Potěšit pacienty přijely 3 žákyně Soukromé základní umělecké školy Natanael pod vedením paní učitelky Kadlecové a Daškové. Zazněly písně lidové i umělé, hrálo se na klávesy, flétnu a violoncello. Talent dívek nezůstal u pacientů bez odezvy...

Začali jsme v horním areálu Nemocnice České Budějovice, a.s., kam si vystoupení přišlo poslechnout 9 pacientů. Ti se zvesela připojovali ke zpěvu Marušky, která zazpívala 2 lidové písně, a nechali se unést i krásným zpěvem Jany. Ta interpretovala pár písní od proslulé Heleny Vondráčkové. Blažený úsměv na tváři zanechaly tóny zahrané Adélkou na violoncello. Mráz po zádech lezl při závěrečném duetu slečny Jany s paní učitelkou Kadlecovou, které společně zahrály a zazpívaly známou píseň Hallelujah.
Skutečný nápor emocí nás ale čekal na ONP v areálu tzv. Vojenské nemocnice. Tam se v malé společenské mísntosti shromáždilo na 20 pacientů. Pro velký zájem se poslouchalo i na chodbách :-) Pacienti se ke zpěvu sice nepřipojovali, zato slzy dojetí tekly proudem. Jedna z pacientek si dokonce vyžádala vyvolané fotografie z vystoupení, které se jí pokusíme doručit během příštího týdne.
Na závěr obou vystoupení se paní učitelka rozloučila s každým pacientem podáním ruky a přáním všeho dobrého. Účastnitce představily motto své školy, které zní: "Hudba jako dar." Ani vystupující neodešly bez drobných děkovných dárečků v podobě ručně háčkovaných hraček a sladkostí.
Vzhledem k oboustranné radosti jsme se domluvili, že se pokusíme vystoupení uspořádat znovu během jara. Mezitím se ještě v nemocnici potkáme na tradičním vánočním zpívání, které pořádá Základní umělecká škola Bohuslava Jeremiáše.

Všem pěti vystupujícím ze Soukromé základní umělecké školy Natanael patří srdečný dík za téměř hmatatelnou radost, kterou si po jejich představení odnesli především pacienti, ale jistě i nemocniční personál. Hudba krásně prosvětlila šeď zamračeného podzimního dne panujícího za nemocničními okny.

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b541bFo8~l7VX~nT678T-uk87j7T-M