Dlouhodobě nemocné pacienty potěšili dobrovolníci vánočním minikoncertem
14. prosince 2018 Z Dobrovolnického centra

Dlouhodobě nemocné pacienty potěšili dobrovolníci vánočním minikoncertem

České Budějovice – Oddělení následné péče. Místo, kde se lidé zotavují z těžkých onemocnění nebo úrazů. Mnozí z pacientů tam tráví dlouhé měsíce, někdy i Vánoce. Českobudějovická nemocnice ve spolupráci s naším Dobrovolnickým centrem pro tyto dlouhodobě hospitalizované pacienty připravila hned dvě vánoční besídky (12. a 14. prosince).

Ve středu 12. prosince a v pátek 14. prosince proběhlo na prvním a druhém odděleních následné péče českobudějovické nemocnice již tradiční vánoční zpívání. Minikoncert pro dlouhodobě hospitalizované pacienty, kteří na tomto oddělení tráví mnohdy i dlouhé měsíce, zde pořádalo Dobrovolnické centrum při Diecézní charitě v Českých Budějovicích ve spolupráci s českobudějovickou nemocnicí a Základní uměleckou školou B. Jeremiáše. Středeční setkání bylo zachyceno také v reportáži Jihočeské televize (čas 3:36–5:33).
Několik koled i dalších písní zahráli a zazpívali právě žáci zmíněné základní umělecké školy Bohuslava Jeremiáše pod vedením svých učitelů Anny Semové a Stanislava Kahudy. Pro pacienty jsme si připravili drobné dárečky, které jsme zakoupili v Dominu při Městské charitě České Budějovice, kde malé drobnosti vyrobili klienti s duševním onemocněním.
Obě besídky se opravdu povedly. Pacienti i nemocniční personál byli nadšeni, mnozí na tyto společně prožité okamžiky budou jistě dlouho vzpomínat. Slzy dojetí tekly proudem mezi pacienty, nemocničním personálem i koordinátory Dobrovolnického centra. Zážitek, který pacientům žáci zprostředkovali, je pro pacienty velmi cenný, jelikož na několik minut prozáří šeď každodenního stereotypu na lůžku.

Všem zúčastněným velmi děkujeme za výpomoc při realizaci besídek a těšíme se na další spolupráci a společně prožité chvíle.

 

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b541bFo8~l7VX~nT678T-uk87j7T-M