Děti ze sociálně znevýhodněného prostředí pomáhají potřebným Zobrazit fotogalerii
17. prosince 2019 Z Dobrovolnického centra

Děti ze sociálně znevýhodněného prostředí pomáhají potřebným

V krásné tradici pokračují dobrovolnice a děti z výtvarného kroužku. Kroužek navštěvuje pravidelně přes celý školní rok skupinka dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. V průběhu prosince tradičně vyrábějí drobné dárečky, které pak před Vánoci odnáší do některé z organizací v Českých Budějovicích. Zatímco v posledních letech takto obdarovávali seniory, letos se vydali potěšit klienty denního stacionáře CSS Empatie. Krátkou reportáž z vydařené akce přináší dobrovolnice Zdeňka, jedna z vedoucích kroužku. Druhá dobrovolnice, Andrejka, je pak autorkou fotografií. Děkujeme!

V pondělí 16. prosince předáváme stromečky v CSS Empatie. Vyráběli jsme je na výtvarném kroužku v průběhu našich prosincových setkání. Všichni jsme poněkud nervózní. Nevíme totiž přesně, co můžeme čekat. I klienti jsou z nás trochu rozpačití. Nakonec ale vstupní nervozitu překonáme a děti moc krásně zazpívají. Libuška si vyzkouší své první sólo před publikem. Je chudák celá roztřesená, ale zpívá moc hezky.  Sklidí bouřlivý potlesk! 
Po pěveckých vystoupeních jdeme rozdávat stromečky. Máme jich o trochu víc, než je ve stacionáři přítomných klientů, takže si každý může vybrat ten svůj, který ho nejvíce zaujme. Jeden ze stromečků klienti dohromady vyberou a pověsí si ho nad společný stůl. Moc nás to potěší. Zdá se, že i klienti mají z dárků radost. Někteří nám říkají, kam si ho dají a jiní si ho jen zálibně prohlížejí. Děti identifikují svoje výrobky a nadšeně komentují, že si někdo vybral právě ten jejich. Přehrabováním a povídáním se atmosféra úplně uvolní. Dostáváme od klientů a pracovníků dárkový koš plný bramborových lupínků, dospělí kávu a děti sladké pití. Nádherný koš z pedigu vyráběla paní Lucka a je na něj právem patřičně hrdá. Je skutečně moc krásný.  Po necelé hodině odcházíme a vzájemně se ujišťujeme, že příští rok se zase uvidíme. Úspěšnou návštěvu CSS Empatie ukončujeme v pizzerii, kde si všichni zaslouženě pochutnáme na výborné pizze.

Bc. Barbora Fišerová Pegleyová DiS.

koordinátorka dobrovolníků
Tel.: 731 604 163 E-mail: X8El5b541bFo8~l7VX~nT678T-uk87j7T-M