Výtěžek z DOBROkafe pošle dobro dál

Výtěžek z DOBROkafe pošle dobro dál

České Budějovice – Studenti Ekonomické fakulty JU se rozhodli věnovat na podporu projektu Youngcaritas.cz celý výtěžek z DOBROkafe, které prodávali 25. dubna u budovy českobudějovické Diecézní charity. Konečná částka, která poslouží například k nákupu materiálu ke vzdělávací workshopům a volnočasovým aktivitám pro děti cizinců či dětí ze sociálně slabých rodin, se nakonec vyšplhala na 2 770 Kč. Peníze předali "poslové dobra" ve středu 15. května.

Akce DOBROkafe vznikla ve spolupráci se studenty Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity v rámci jejich semestrálního projektu StarFox Coffee pod vedením Ing. Radka Touška, Ph.D.. Úkolem studentů bylo nejen prodávat kávu ve prospěch nového projektu Youngcaritas.cz, ale také seznamova veřejnost a potenciální dobrovolníky o nové možnosti zapojení se do dobrovolnické činnosti.
„Největší radost nám udělali oslovení lidé. Někteří sice kávu odmítli, ale i přesto se na chvíli s námi zastavili a finančně přispěli na nový projekt. Kolikrát se nejednalo o malé částky,“ hodnotí studenti svoje působení jako jedni z prvních aktérů YoungCaritas.cz na území Českých Budějovic.


Budoucí ekonomové se navíc rozhodli na podporu projektu věnovat Diecézní charitě celý výtěžek z prodané kávy.
Konečná částka, která poslouží například k nákupu materiálu ke vzdělávacím workshopům a volnočasovým aktivitám pro děti cizinců a děti ze sociálně slabých rodin, se  nakonec vyšplhala na krásných 2 770 Kč.

Výtěžek z DOBROkafe předaly ve středu 15. května na Diecézní charitě zástupkyně studentského týmu Ekonomické fakulty JU společně se svým mentorem dr. Touškem koordinátorce projektu Youngcaritas.cz Janě Valhové.

Výtěžek z DOBROkafe předali studenti 15. května na Diecézní charitěDĚKUJEME! :-)

Související galerie