Postřehy o dobrovolnické činnosti od našich dobrovolníků

Jak naši dobrovolníci vnímají svoji činnost se můžete dočíst právě zde. Představujeme Vám evaluační dotazník, který vyplnila dobrovolnice na konci svojí činnosti (výuka angličtiny dospělých klientek Poradny pro cizince):

Důvod ukončení dobrovolnictví: Maturita + odjezd klientů - cizinců na dovolenou domů.

Jak jste si dobrovolnictví na začátku představoval/a a jaká byla realita? Měla jsem trochu strach, že budu učit starší lidi než jsem já, a že si třeba nebudeme rozumět - ať už po jazykové stránce nebo v komunikaci, když je bude učit o dost mladší člověk. Obavy byly zbytečné, po rozkoukání z obou stran jsme si rozuměli a vzdycky jsme se bez problémů domluvili co a jak. Celkově jsem měla z hodin dobrý pocit, obě paní se na hodiny připravovaly, snažily se a bylo vidět, že je to baví, což mi dělalo největší radost.

Vyskytly se v průběhu Vašeho dobrovolnictví nějaké problémy (např. s personálem, s klienty atd.)? Jaké? S personálem jsem žádné problémy neměla, právě naopak, se vším mi pomohli, vysvětlili co a jak a věděla jsem, že se na ně kdykoliv mohu obrátit s jakýmkoliv problémem. S klienty jsem také žádný problém neměla.

V čem vidíte největší přínos dobrovolnictví pro Vás? Dobrovolnictví mi umožnilo poznat nové lidi, rozšířit obzory. Setkávání s cizinci mě dokonce inspirovalo k vybrání tématu na maturitní projekt, kdy jsem zkoumala problematiku integrace cizinců do české společnosti. A jelikož chci angličtinu, kterou jsem učila, studovat a nejspíše i učit, tak jsem si to dopředu vyzkoušela, za což jsem ráda.

Celkový pocit z Vaší dobrovolnické činnosti: Nesetkala jsem se s žádnými problémy, mohu tedy hodnotit jen kladně. Můj pocit je dobrý, šla bych do toho znovu.

Jaký moment byl pro Vás za celé dobrovolnictví nejtěžší? Nevím, asi jsem žádný takový moment nazažila.

Jaký je Váš nejhezčí zážitek při práci dobrovolníka?
Pokaždé, když jsme se na angličtině loučily, tak mi obě cizinky poděkovaly, a když jsme se loučily naposled, tak hned chtěly vědět, jestli budu mít angličtinu i přístí rok. To mě potěšilo, člověk si pak říká, že je dobře, že dělá dobrovolníka, když vidí tu zpětnou vazbu, že to někoho baví.

 

 

Aktivní i dobrodružný. Takový byl jarní příměstský tábor Dobrovolnického centra

Aktivní i dobrodružný. Takový byl jarní příměstský tábor Dobrovolnického centra

České Budějovice – Jarní prázdniny v jihočeské metropoli doslova lákaly za dobrodružstvím. Dobrovolnické centrum při českobudějovické Diecézní charitě připravilo od 4. do 8. února pro děti ze sociálně slabých rodin příměstský tábor s doslova nabitým programem, který se skládal jak z kulturních a pohybových aktivit, ale také z tvoření, vaření a samozřejmě zaslouženého odpočinku. Jak příměstský tábor s Dobrovolnickým centrem probíhal si můžete přečíst v článku.

Cesta za pražskou kulturou

Cesta za pražskou kulturou

České Budějovice, Praha – 10. listopadu se vydali naši dobrovolníci s dětmi ze sociálně slabých rodin na výlet do Prahy – jak jinak, než za kulturou, památkami hlavního města a zážitky. Více v reporáži našich dobrovolnic Beáty a Zdeňky.

Výprava na Lipno s Dobrovolnickým centrem

Výprava na Lipno s Dobrovolnickým centrem

České Budějovice, Lipno n. Vltavou –   Již tradiční víkendový pobyt dětí organizovaný dobrovolníky Dobrovolnického centra při DCH Č. Budějovice proběhl v Lipně nad Vltavou 5.–7. října 2018. Tentokrát malým i velkým účastníkům přálo počasí, takže nic nebránilo tomu užít aktivní víkend plný zábavy naplno.

Dobrodružný prodloužený víkend v Hranicích u Nových Hradů

Dobrodružný prodloužený víkend v Hranicích u Nových Hradů

Hranice u Nových Hradů – víkendovou akci ve dnech 12.-14.10.2018 v Nových Hradech si nenachlo ujít 11 dětí ve věku od 11-15 let společně se třemi dobrovolníky Dobrovolnického centra. Jak se akce vydařila? Přečtěte si postřehy od dobrovolnice Zdeňky.

Expedice za pokladem zaniklé civilizace: 9.–16. 7. 2018

Expedice za pokladem zaniklé civilizace: 9.–16. 7. 2018

Také letos proběhl dětský letní tábor pořádaný Dobrovolnickým centrem při Diecézní charitě České Budějovice ve spolupráci s Poradnou Eva. Tentokrát se 16 dětí a 10 dospělých vydalo v termínu 9. 7. až 16. 7. 2018 do Ktiše na expedici za pokladem zaniklé civilizace.

DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!)

DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!)

Zveme Vás na workshop DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!), který se uskuteční v úterý 22. května v rámci MODA Fashion Days 2018 České Budějovice. Na této akci se podílí Dobrovolnické centrum DCH České Budějovice.

Léto na sídlišti Máj očima Charity

Jak vnímají docházení za dětmi na sídliště Máj dobrovolníci, kteří tam s nimi strávili léto? A kolik bylo vlastně dobrovolníků a dětí? Pár obrázků ze Streetworku? To vše v následujím souhrnu...

Výsledky soutěže o návrh na charitního maskota

Ředitelka Diecézní charity ČB vyhlásila soutěž o "Návrh na charitního maskota Diecézní charity České Budějovice". Přinášíme Vám výsledky!

První dojmy z Domova pro seniory od začínající dobrovolnice

V následujícím textu naleznete krátké shrnutí dojmů z první návštěvy klientky v domově pro seniory. Přečtete si, jaké to je, když někdo s dobrovolnictvím začíná a co v něm první schůzka zanechá.

Do dračí sluje - výlet pro děti ze sociálně slabých rodin 24.11.2012

Některé z dětí se během září zúčastnily soutěže o výrobu nejhezčího draka, který však nemusel umět létat.  Děti vyráběly draky s velkým nadšením a kreativitou. Aby si neodnesly radost pouze děti, jež se umístily na prvních třech místech, byl pro všechny zúčastněné uspořádán v sobotu 24. 11. 2012 výlet do „Dračí sluje“ na Rudolfově. Kolik dětí se výletu účastnilo a co všechno se dělo se dozvíte v dalším textu a můžete se podívat i na fotky.