Vincent

Smyslem projektu je podpora a pomoc v zázemí jednotlivých projektů Diecézní charity ČB a v případě katastof pomoc obětem neštěstí při likvidaci škod většinou pouze na území Českobudějovické diecéze.
Dobrovolníci pomáhají při technických, manuálních (včetně odstraňování následků katastrof), administrativních nebo přednáškových činnostech. Práce dobrovolníků má v konečném důsledku dosah do sociální oblasti (zkvalitnění pomoci konkrétním klientům).

Typické činnosti dobrovolníků v programu Asistenti:

·       Manuální práce (údržba budov, zahrady, sekání trávníku apod.)

·       Fundraising

·       Tříkrálová sbírka

·       Pořádání kulturních a sbírkových akcí

·       Vedení šatníku v Azylovém domě sv. Pavla a v Poradně Eva

·       Překlady do cizích jazyků

·       Odborné konzultace (právní apod.)

·       Humanitární aktivity

·       Tvorba a roznos letáků zvoucích na charitní akce

·       Správce klubovny, ve které se scházejí dobrovolníci s dětmi

·       Pomoc lidem zasažených humanitárními katastrofami (povodně). Více informací k této oblasti dobrovolnictví naleznete tady.

Spolupracující organizace:
1. Středisko Diecézní charita České Budějovice a všechny její projekty 
2. Mimobudějovické charity:

·       Farní charita Prachatice

·       Oblastní charita Vimperk

·       Oblastní charita Strakonice

·       Oblastní charita Sušice

Články související s programem Vincent:

Hledáme nové dobrovolníky aneb dobrovolnictví je normální!

Hledáme nové dobrovolníky aneb dobrovolnictví je normální!

Dobrovolnické centrum při českobudějovické Diecézní charitě hledá do svého týmu nové dobrovolníky! Po škole nebo po práci trávíme čas různě. Jednou z aktivních možností je i dobrovolnictví. Můžete navštěvovat pacienty v nemocnici, věnovat se doučování či výuce jazyků, volnočasovým aktivitám s dětmi, vězeňské koresponcenci nebo "pouze" přiložit ruce k manuální práci. Více informací naleznete zde.

V Českých Budějovicích rozdáváme polévky lidem bez domova již od roku 2010

Zima? Hlad? Bez střechy nad hlavou? V Českých Budějovicích pomáhá lidem bez domova Dům sv. Pavla. Do prostor jeho azylového domu se každý pracovní den mohou přijít najíst a na chvíli ohřát lidé, které se z nějakého důvodu rozhodli i přes nabídku bydlení zůstat na ulici. Polévky pro ně v tyto dny zajišťuje Dům sv. Pavla. V dalším textu se dočtete, že jídlo je pro bezdomovce připravováno od roku 2011 v zimním období i o sobotách. A dále se dočtete kdo jídlo o víkendech připravuje a vydává.

Cyklobrigáda 2010

Pět dobrovolníků a pracovnice Dobrovolnického centra se v úterý 7. 9. 2010 navečer pustilo do nelehkého úkolu – zprovoznit kola a koloběžky. Jednostopá  bezmotorová pohánědla budou sloužit pro děti ze sociálně slabého prostředí a dobrovolníky. Ti se s dětmi pravidelně schází. Dobrovolníci Eva, Zdeňka, Terezka, Petr a Honza využili všechen svůj um a talent na opravu charitního cyklo-koloběžko-parku. Kola a koloběžky byly v katastrofálním stavu.