Lanovka, koupání a trampolína. Děti ze soc. slabých rodin si užily výlet na Lipno

Lanovka, koupání a trampolína. Děti ze soc. slabých rodin si užily výlet na Lipno

Radost a nadšení dětí ze třídenního výletu na Lipno (9. - 11. 10. 2015)  se nedá dost dobře zprostředkovat. Pro jejich šťastné oči a radostné nadšení prostě neexistuje slovo. Malinko za všechno mluví snad jejich poněkud kostrbaté hodnocení pobytu. Přečíst si jej můžete v tomto článku.

Napsat hodnocení pobytu stálo většinu dětí opravdu velké úsilí (viz obrázky). To ovšem jen zčásti vyjadřuje jejich spokojenost a snahu o poděkování. Urputná snaha o co nejformálnější a nejsprávnější slova chvály ubírají na spontánnosti projevu dětí. I přesto se domnívám, že přiložená vyznání jsou poměrně dost dobrou ilustrací jejich  nadšení z víkendu plného neznámých zážitků, legrace, respektu a pohody.

Ovšem i nadšení nás dvou dobrovolnic bylo stejně tak téměř bezbřehé. Dokonce jsme malou chvilku s dobrovolnicí Natálkou uvažovaly, že posadíme děti na vlak do Budějovic a ještě chvilku pobudeme.

Víkend pro děti na Lipně zajistili sponzoři. Děkujeme!

Jmenovitě děkujeme panu RNDr. Karlu Karasovi, CSc., velice ochotné paní Ivetě Glaserové  a všem usměvavým a vstřícným  lidem z chaty a restaurace Lanovka za to, že si mohlo osm dětí ze sociálně znevýhodňujícího prostředí vyzkoušet víkend hodně odlišný od jejich běžného života.

Přepis některých poděkování od dětí a dobrovolnice Natálky:

  • Dobrý den, chtěla bych Vám poděkovat za ubytování, za atrakce a hlavně za koloběžky. Bylo tu výborný jídlo. Ani jeden den jsem se nenudila. Líbila se mi a lanovka. Všechno tu bylo skvělý.  Byla bych ráda, kdybychom sem jeli i další rok a hlavně na koloběžky. Ještě se mi líbila Lanová dráha a bobová dráha. Děkuji a doufám, že příští rok bude také Lipno a takové atrakce.
  • Thank you very much for an amzing weekend in Lipno. The kids had a great time and I really e njoyed seing the beatiful Lipno countryside, by bike, kick-bike and from the tower. Thanks againa very much for your generosity. Natalie  (volunteer)
  • Moc se mi líbilo, že jsme jezdili na kolech a koloběžkách.
  • Líbila se mi moc lanovka a koupání, trampolína, kolo. A dobrý zážitek sem měla z vyhlídkové věže v korunách stromů. Sem ráda, že sem tu mohla strávit víkend a že sem zažila spoustu zážitků a srandy.  Elina  - lanová dráha, bobová dráha
  • Nejvíc se mi líbilo a moc mi chutnalo. Líbila se mi lanovka, koloběžky a bazén. A chutnalo mi úplně všechno J. Nelíbilo se mi, že jsme tu byli jen 2 dny L a že trochu pršelo a byla zima.
  • Nejvíc se mi líbily koloběžky a chutnal mi oběd. Líbil se mi moc pokoj, koupelna a balkón. Nelíbilo se mi počasí. Bylo zima.
  • Líbily se mi nejvíc ty koloběžky.  Moc, moc, moc. Ale nelíbí se mi, že už končíme. Tak brzo. Pak se mi líbila ta lanovka, koloběžky a lanová dráha.  Líbilo se bydlení, ten balkón. Jinak hrozně moc děkujeme za všechno!
  • Líbilo se mi, že jsme jezdili na kolech a koloběžkách. To byl hezký zážitek a jsem ráda, že jsem tady mohla být.
  • Bylo to zajímaví a líbilo se mi lanovka a kola vyhlídkové stezce jsem se nebála a líbilo se mi koloběžky a ještě se mi líbilo trampolína a koupání.

Text: Zdeňka Šlapanská, dobrovolnice