Tříkrálová sbírka v Českých Budějovicích

Tříkrálová sbírka v Českých Budějovicích

Tak jako každý rok i letos jsme se vydali s našimi koledníky do ulic Jihočeské metropole a přilehlých obcí jako např. Třebotovice a Trhové Sviny.

V pondělí a v úterý vyrazila do rožnovských ulic skupinka našeho dlouholetého dobrovolníka, který celou akci započal se svou energickou povahou. Také naši koledníci navštívili domácnosti v Nemanicích a na Borku. V průběhu týdne se koledovalo i v Třebotovicích a v Trhových Svinech. Ve čtvrtek jsme opět zavítali do rožnovských ulic v hojném počtu a to díky účasti žáků základní školy L. Kuby. Naposledy jsme se za Tři krále převlékali v pátek 8. 1. v obci Hrdějovice, kde nám opět vypomáhali žáci tamní základní školy. V tentýž den do ulic Kněžských Dvorů vyrazili i děti z českobudějovického skautského oddílu Světlušky.

Tímto děkujeme jmenovitě panu Honsnejmannovi, paní Tiché, panu Štarkovi, českobudějovickému skautskému oddílu Světlušky, panu řediteli ZŠ L. Kuby, paní Tlapákové, paní ředitelce ZŠ Hrdějovice a hlavně dětem, které se aktivně účastnily koledování.

Velký dík patří hlavně dárcům, kteří nám ochotně otevírali své dveře a přispěli do pokladniček. Velice si této pomoci vážíme.

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.

Text: Mácová Zuzana