Aktuální seznam věcí, které potřebujeme

Na této stránce se dočtete, které materiální dary momentálně nejvíce potřebujeme. Věci mohou být klidně použité, ale musí být kompletní a funkční! 

Dary nám prosím po předchozí domluvě (telefonicky či emailem) s námi přineste do naší kanceláře v Kanovnické 11 v Českých Budějovicích.

  • Seno a krmení pro morče - v naší klubovně u Palečka bydlí morče Ája. Je tam proto, aby děti z chudých rodin, které do klubovny chodí, viděly, jak morče vypadá, jak je potřeba se o něj starat, že je možné jej vzít do náruče, pohladit. Zjednodušeně pro zooterapeutické a výchovné účely.
  • Sáňky a boby - pro děti ze sociálně slabých rodin, které se schází s dobrovolníky během celého roku, aby su v zimně mohly užívat sněhu a zimního radování.
  • Hračky pro chlapce ve věku 6 - 12 let - autíčka, vláčky, mašinky, letadla, pistole, roboti, věci pro malé kutily, figurky vojáků, indiánů apod. Hračky budou využity jako odměna pro kluky na Dětském táboře, případně jako vybavení klubovny U Palečka.
  • Sportovní náčiní a hry - jak pro použití na Dětském táboře, tak poté pro děti ze sociálně slabých rodin, které se schází s dobrovolníky během celého roku.
  • Stany pro použití v přírodě - na Dětském táboře chceme zkusit s dětmi přespat venku. Spacáky už nám přislíbila firma Čevak, hodily by se nám stany pro případ deštivého počasí. Stany mohou být pro 3 i pro více osob.
  • 4 kotlíky na vaření jídla při venkovním táboření - pro použití na Dětském táboře, s dětmi chceme uvařit nějaké jídlo v přírodě na ohni.

V lednu startuje Tříkrálová sbírka. Do ulic vyrážejí tisíce koledníků

Tříkrálové foto Martina Chvojková, Choteč.

Hned první lednový den vyrážejí do ulic koledníci Tříkrálové sbírky. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity Česká republika. V roce 2017 se vydalo koledovat více než šedesát tisíc dobrovolníků a od dárců získali na pomoc lidem v nouzi přes sto milionů korun. V roce 2018 se sbírka koná již poosmnácté. Její výtěžek je tradičně určen na pomoc seniorům, lidem bez domova, matkám s dětmi v tísni nebo rodinám v tíživé situaci

Letní dětský tábor

Letní dětský tábor

Dobrovolnické centrum ve spolupráci s poradnou Eva při Diecézní charitě České Budějovice letos uspořádalo dětský letní tábor plný her.

Podpořili jsme projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi"

Podpořili jsme projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi"

Dostali jsme děkovný dopis, od Charity Minsk (Bělorusko), kde jsme finančně podpořili projekt "Pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi".Finanční částka pochází z výtěžku Tříkrálové sbírky 2017.

Děkovný dopis patří všem, kteří koledníkům přispěli do kasičky. DĚKUJEME! 

Sbírka školních potřeb pomohla 187 dětem ze sociálně slabých rodin

Sbírka školních potřeb pomohla 187 dětem ze sociálně slabých rodin

Diecézní charita České Budějovice organizovala na přelomu srpna a září letošního roku sbírku školních potřeb.  Všechny darované věci – tempery, sešity, penály, aktovky atd. usnadnily celkem 187 žákům a studentům ze sociálně slabých rodin start do nového školního roku. 

Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Začátek školního roku je v rodinách s dětmi vždy obdobím zvýšených finančních výdajů. „Ze zkušeností víme, že jsou rodiny, které na školní pomůcky svých dětí nemají dostatek peněz a je pro ně těžké děti do školy vybavit," říká Lucie Kolářová, vedoucí českobudějovické charitní Poradny Eva pro ženy a dívky v nouzi.

Potraviny pomáhají aneb potravinové sbírky v listopadu 2014

Potraviny pomáhají - www.potravinypomahaji.cz

O víkendu 22. listopadu 2014 proběhne na řadě míst v České republice druhý ročník akce Potraviny pomáhají, za kterou stojí organizace Byznys pro společnost a Česká federace potravinových bank. Jde o rozsáhlou celorepublikovou potravinovou sbírku. Zapojily se i české Charity.

Přispět do Národní potravinové sbírky je jednoduché - sobota 22. 11. 2014

Přispět do Národní potravinové sbírky je jednoduché - sobota 22. 11. 2014

Nenechejte si ujít příležitost přispět do Národní potravinové sbírky! Ta se koná v supermarketech po celé ČR v sobotu 22. listopadu 2014. Od 8 do 20 hodin můžete darovat trvanlivé potraviny. Více informací v tomto článku.

Jídlo pro lidi bez domova

Vydávání obědů u domě u sv. Terezie v pražském Karlíně

Azylový dům sv. Terezie v Praze funguje jako azylový dům pro lidi bez přístřeší, nízkoprahové denní centrum a noclehárna. Nachází se v pražském Karlíně a pomáhá lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, kterou bez cizí pomoci nezvládají vyřešit. Hlavní činností Azylového domu je poskytování potravin. Podobně pomáhají i desítky dalších podobných zařízeních po celé ČR.

Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Vyhlašujeme sbírku školních potřeb pro děti ze sociálně slabých rodin

Ve druhé polovině prázdnin organizuje Diecézní charita ČB tradiční sbírku. Přispějte i Vy! Smyslem je podpořit ty budějovické děti, pro jejichž rodiny představuje školní výbava těžký zásah do peněženky...

Ve sbírce pro rodiny výsadkářů je 1,3 milionu Kč

Na sbírkový účet pro rodiny výsadkářů, již drobní dárci přispěli částkou jednoho milionu korun. Veřejná sbírka vznikla z popudu jejich druhů ve zbrani a zajišťuje ji Charita Česká republika.