Postřehy o dobrovolnické činnosti od našich dobrovolníků

Jak naši dobrovolníci vnímají svoji činnost se můžete dočíst právě zde. Představujeme Vám evaluační dotazník, který vyplnila dobrovolnice na konci svojí činnosti (výuka angličtiny dospělých klientek Poradny pro cizince):

Důvod ukončení dobrovolnictví: Maturita + odjezd klientů - cizinců na dovolenou domů.

Jak jste si dobrovolnictví na začátku představoval/a a jaká byla realita? Měla jsem trochu strach, že budu učit starší lidi než jsem já, a že si třeba nebudeme rozumět - ať už po jazykové stránce nebo v komunikaci, když je bude učit o dost mladší člověk. Obavy byly zbytečné, po rozkoukání z obou stran jsme si rozuměli a vzdycky jsme se bez problémů domluvili co a jak. Celkově jsem měla z hodin dobrý pocit, obě paní se na hodiny připravovaly, snažily se a bylo vidět, že je to baví, což mi dělalo největší radost.

Vyskytly se v průběhu Vašeho dobrovolnictví nějaké problémy (např. s personálem, s klienty atd.)? Jaké? S personálem jsem žádné problémy neměla, právě naopak, se vším mi pomohli, vysvětlili co a jak a věděla jsem, že se na ně kdykoliv mohu obrátit s jakýmkoliv problémem. S klienty jsem také žádný problém neměla.

V čem vidíte největší přínos dobrovolnictví pro Vás? Dobrovolnictví mi umožnilo poznat nové lidi, rozšířit obzory. Setkávání s cizinci mě dokonce inspirovalo k vybrání tématu na maturitní projekt, kdy jsem zkoumala problematiku integrace cizinců do české společnosti. A jelikož chci angličtinu, kterou jsem učila, studovat a nejspíše i učit, tak jsem si to dopředu vyzkoušela, za což jsem ráda.

Celkový pocit z Vaší dobrovolnické činnosti: Nesetkala jsem se s žádnými problémy, mohu tedy hodnotit jen kladně. Můj pocit je dobrý, šla bych do toho znovu.

Jaký moment byl pro Vás za celé dobrovolnictví nejtěžší? Nevím, asi jsem žádný takový moment nazažila.

Jaký je Váš nejhezčí zážitek při práci dobrovolníka?
Pokaždé, když jsme se na angličtině loučily, tak mi obě cizinky poděkovaly, a když jsme se loučily naposled, tak hned chtěly vědět, jestli budu mít angličtinu i přístí rok. To mě potěšilo, člověk si pak říká, že je dobře, že dělá dobrovolníka, když vidí tu zpětnou vazbu, že to někoho baví.

 

 

DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!)

DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!)

Zveme Vás na workshop DOBRO MÓDA (dnes je módní dobrovolnictví!), který se uskuteční v úterý 22. května v rámci MODA Fashion Days 2018 České Budějovice. Na této akci se podílí Dobrovolnické centrum DCH České Budějovice.

Léto na sídlišti Máj očima Charity

Jak vnímají docházení za dětmi na sídliště Máj dobrovolníci, kteří tam s nimi strávili léto? A kolik bylo vlastně dobrovolníků a dětí? Pár obrázků ze Streetworku? To vše v následujím souhrnu...

Výsledky soutěže o návrh na charitního maskota

Ředitelka Diecézní charity ČB vyhlásila soutěž o "Návrh na charitního maskota Diecézní charity České Budějovice". Přinášíme Vám výsledky!

První dojmy z Domova pro seniory od začínající dobrovolnice

V následujícím textu naleznete krátké shrnutí dojmů z první návštěvy klientky v domově pro seniory. Přečtete si, jaké to je, když někdo s dobrovolnictvím začíná a co v něm první schůzka zanechá.

Do dračí sluje - výlet pro děti ze sociálně slabých rodin 24.11.2012

Některé z dětí se během září zúčastnily soutěže o výrobu nejhezčího draka, který však nemusel umět létat.  Děti vyráběly draky s velkým nadšením a kreativitou. Aby si neodnesly radost pouze děti, jež se umístily na prvních třech místech, byl pro všechny zúčastněné uspořádán v sobotu 24. 11. 2012 výlet do „Dračí sluje“ na Rudolfově. Kolik dětí se výletu účastnilo a co všechno se dělo se dozvíte v dalším textu a můžete se podívat i na fotky.

Krátká reportáž z výletu na Kleť

Pro děti, které se vzhledem ke svému věku nemohou zúčastnit letního tábora, byl zrealizován nápad třídenního výletu s ubytováním na Kleti. Ubytování poskytl zdarma pro všechny účastníky majitel Horské chaty Kleť JUDr. Ladislav Faktor. Jízdné, vstupné a jídlo bylo hrazeno z příspěvku Nadace Open Society Fund Praha. Oběma velkým donátorům srdečně děkujeme! V následujícím textu se dozvíte o programu třídenního výletu.

Reportáž z výletu 19 dětí s dobrovolníky do ZOO Tábor

Devatenáct dětí a šest dobrovolníků vyráží v sobotu 12. 5. 2012 na "Expedici Větrovy". V rámci grantu z nadace Open Society Fund Praha, který získala dobrovolnice Julie Kovářová, se vydáváme do ZOO v Táboře.

Dvoudenní výlet na Lipno s dětmi

Možná jsme se jen víc připravili, možná nám jen štěstí přálo. Druhý výlet na Lipno byl „za odměnu“.

Jeden den v životě dobrovolníka

Novým Borem otřásla zpráva o brutálním útoku romských mladíků vyzbrojených mačetami.

První výlet na Lipno

Hned při odjezdu vznikl "malý zádrhel", nějak jsem přehlídla, že cyklobus (chtěla jsem ušetřit nějaké peníze na jízdném) jede jen ve všední den. Vůbec mě napadlo, že by v sobotu cyklobus nejel.