Vincent

Smyslem projektu je podpora a pomoc v zázemí jednotlivých projektů Diecézní charity ČB a v případě katastof pomoc obětem neštěstí při likvidaci škod většinou pouze na území Českobudějovické diecéze.
Dobrovolníci pomáhají při technických, manuálních (včetně odstraňování následků katastrof), administrativních nebo přednáškových činnostech. Práce dobrovolníků má v konečném důsledku dosah do sociální oblasti (zkvalitnění pomoci konkrétním klientům).

Typické činnosti dobrovolníků v programu Asistenti:

·       Manuální práce (údržba budov, zahrady, sekání trávníku apod.)

·       Fundraising

·       Tříkrálová sbírka

·       Pořádání kulturních a sbírkových akcí

·       Vedení šatníku v Azylovém domě sv. Pavla a v Poradně Eva

·       Překlady do cizích jazyků

·       Odborné konzultace (právní apod.)

·       Humanitární aktivity

·       Tvorba a roznos letáků zvoucích na charitní akce

·       Správce klubovny, ve které se scházejí dobrovolníci s dětmi

·       Pomoc lidem zasažených humanitárními katastrofami (povodně). Více informací k této oblasti dobrovolnictví naleznete tady.

Spolupracující organizace:
1. Středisko Diecézní charita České Budějovice a všechny její projekty 
2. Mimobudějovické charity:

·       Farní charita Prachatice

·       Oblastní charita Vimperk

·       Oblastní charita Strakonice

·       Oblastní charita Sušice

Články související s programem Vincent:

V Českých Budějovicích rozdáváme polévky lidem bez domova již od roku 2010

Zima? Hlad? Bez střechy nad hlavou? V Českých Budějovicích pomáhá lidem bez domova Dům sv. Pavla. Do prostor jeho azylového domu se každý pracovní den mohou přijít najíst a na chvíli ohřát lidé, které se z nějakého důvodu rozhodli i přes nabídku bydlení zůstat na ulici. Polévky pro ně v tyto dny zajišťuje Dům sv. Pavla. V dalším textu se dočtete, že jídlo je pro bezdomovce připravováno od roku 2011 v zimním období i o sobotách. A dále se dočtete kdo jídlo o víkendech připravuje a vydává.

Cyklobrigáda 2010

Pět dobrovolníků a pracovnice Dobrovolnického centra se v úterý 7. 9. 2010 navečer pustilo do nelehkého úkolu – zprovoznit kola a koloběžky. Jednostopá  bezmotorová pohánědla budou sloužit pro děti ze sociálně slabého prostředí a dobrovolníky. Ti se s dětmi pravidelně schází. Dobrovolníci Eva, Zdeňka, Terezka, Petr a Honza využili všechen svůj um a talent na opravu charitního cyklo-koloběžko-parku. Kola a koloběžky byly v katastrofálním stavu.