Dobrovolníci v nemocnici

Diecézní charita České Budějovice zahájila od pondělí 9. května 2011 nový projekt Dobrovolníci v nemocnici. Jeho cílem je zlepšení kvality života a podpora pacientů, kteří jsou hospitalizováni na 1. oddělení následné péče v českobudějovické nemocnici. Pacienti jsou se svou bolestí a strachem odtrženi od domova a blízkých lidí, cítí se osamocení. Nemocnice České Budějovice, a.s. tento projekt vítá a považuje jej za vhodnou formu zpestření volného času pacientů.

Dobrovolníci běžně navštěvují pacienty v Praze, Brně a dalších městech České republiky. Ze zkušeností vyplývá, že se jedná o smysluplnou a užitečnou činnost. Návštěvy pacientů přispívají ke zmírňování osamělosti, zlepšení jejich psychosociálního stavu a uspíšení rekonvalescence. Nemocní se cítí lépe, alespoň na chvíli nemyslí na bolest. Dobrovolníci nabízejí pacientům popovídání, naslouchání, předčítání, hraní společenských her, doprovod na procházku. Dobrovolníci budou připravováni a vedeni charitním Dobrovolnickým centrem, které má zkušenosti s dobrovolnictvím jak v charitních projektech (dobrovolníci u klientů pečovatelské služby apod.), tak v necharitních organizacích (např. domov pro seniory, centrum pro lidi s mentálním postižením).

Články k tématu Dobrovolníci v nemocnici:

Domácí hospicová péče Iris

Domácí hospicová péče Iris

Opakovaně se objevují nepravdivé informace, že se domácí hospicová péče IRIS rozpadá nebo dokonce končí. Opak je pravdou. Snažíme se nadále o vzdělávání personálu, budování a podporu týmu a rozšíření povědomí o této službě na veřejnosti. Také zájem o tuto službu stále roste. Proto sháníme nové členy do našeho týmu – lékaře i zdravotní sestry na dohodu o provedení práce.

Vánoční besídky v českobudějovické nemocnici v roce 2017

Vánoční besídky v českobudějovické nemocnici v roce 2017

Ve dnech 11. 12. a 13. 12. proběhlo na odděleních následné péče 1 a 2 vánoční zpívání. Besídku pořádalo Dobrovolnické centrum při Diecézní charitě v Českých Budějovicích ve spolupráci s českobudějovickou nemocnicí.

Pacienty v českobudějovické nemocnici potěšilo dramatické čtení dobrovolníků

Pacienty v českobudějovické nemocnici potěšilo dramatické čtení dobrovolníků

Pondělí 21. 3. 2016. V jídelně 1. oddělení následné péče ČB nemocnici netrpělivě očekává 12 pacientů začátek čtení...

S třemi králi do nemocnice

Dobrovolnice společně s koordinátorkou Dobrovolnického centra

Dne 6. 1. 2014 navštívila pracovnice Dobrovolnického centra společně s dobrovolnicemi pacienty na 1. oddělení následné péče. V převleku za Tři krále obcházely pokoje a zpívaly tradiční tříkrálovou koledu. Tato akce se uskutečnila v rámci programu : Dobrovolníci v nemocnici.

S perníčky za pacienty na 1. oddělení následné péče v českobudějovické nemocnici

V předvánočním čase se podařilo spojit dvě velmi odlišné skupiny lidí. Odlišné situací, ve které se nachází, věkem, ale i tématy, se kterými se setkávají nebo je řeší. Jednalo se o pacienty na oddělení následné péče a děti ze sociálně slabých rodin. Jak to celé vypadalo se dozvíte v následujícím textu, na jehož konci najdete i obrázky z nemocnice.

Velmi nutně potřebujeme další dobrovolníky do nemocnice v Č. Budějovicích

Momentálně dochází do nemocnice pouze 3 dobrovolnice, ideální počet je alespoň 8 dobrovolníků. Proto Vás prosíme, pokud máte čas cca 2-3 hodiny jednou týdně, přidejte se k nám.

Dobrovolně v nemocnici

Projekt Dobrovolníci v nemocnici České Budějovice, který uskutečňuje Diecézní charita České Budějovice, má za sebou první rok. Na začátku byla spousta jednání s Nemocnicí Č. Budějovice, a.s., přípravné semináře pro personál atd. Na podzim začali na 1. oddělení následné péče (bývalá LDN) působit první dobrovolníci. Jaké to je být dobrovolně v nemocnici?

ČRo České Budějovice - Přímá linka s koordinátorkou Alenou Kohoutovou

Ve středu 25. ledna 2012 byla hostem v pořadu Přímá linka naše koordinátorka dobrovolníků Bc. Alena Kohoutová. Pořad vysílal Český rozhlas České Budějovice a Vy si jej můžete poslechnout na tomto odkazu.

Pacienty v českobudějovické nemocnici rozveselí dobrovolníci z Charity

Diecézní charita České Budějovice zahajuje od pondělí 9. května 2011 nový projekt Dobrovolníci v nemocnici. Jeho cílem je zlepšení kvality života a podpora pacientů, kteří jsou hospitalizováni na 1. oddělení následné péče v českobudějovické nemocnici. Pacienti jsou se svou bolestí a strachem odtrženi od domova a blízkých lidí, cítí se osamocení. Nemocnice České Budějovice, a.s. tento projekt vítá a považuje jej za vhodnou formu zpestření volného času pacientů. Lidé, kteří se chtějí stát dobrovolníky a navštěvovat nemocné, se mohou hlásit na Diecézní charitě ČB.